Home » » Психологія бідності

Психологія бідності

Існує кілька основних поширених причин такої поведінки людини, при якій доступ до багатства для неї перекритий. Розглянемо ті, що найбільш типові для нашого регіону.
• Нехай малооплачувана, але зате стабільна робота
Людина з психологією бідняка, як правило, вибирає низькооплачувану, але стабільну роботу. У держустановах. Бо держава завжди забезпечить. А якщо піти в комерційну організацію, то є ризики залишитися на вулиці через якийсь час.
Людина абсолютно не вірить у свої сили і в те, що його досвід і знання будуть затребувані. У підсумку, так і відбувається. Йде на нудну, нудну роботу, перестає освоювати нове, закисає і стає нікому не потрібним. Замість того, щоб рости і розвиватися.
• Боязнь змін
Знову ж, з причини залишитися нікому не потрібним, людина з психологією бідняка боїться змін. Девіз - краще мати трохи, ніж ризикувати і, можливо, втратити все. Люди з психологією бідності ніколи не відкриють свій бізнес, не будуть освоювати нові сегменти ринку, не підуть здобувати другу вищу освіту в 40 років і ні за що не переїдуть в інше місто в пошуках нового життя в 50!
• Низька самооцінка
Характерна риса людей з психологією бідності. Та й звідки взятися високій самооцінці, якщо людина не живе, а животіє - сіра нецікава робота, яку ще й страшно втратити, відсутність в життя яскравих вражень, зміни місць і обгрунтованих ризиків. Саме тих факторів, які змушують поважати себе за праці і можливості.
Людина з психологією бідняка не розуміє, що багатство і хороші перспективи розкриваються перед людьми діяльними, що не бояться ризикувати і починати все спочатку.
• Небажання бути активним
Очевидно, що для того, щоб домогтися чогось і отримати хороший результат, необхідно постійно в цю сторону прикладати зусилля. Наприклад, розглядати пропозиції про цікаву і високооплачувану роботу з більш широким колом обов'язків в порівнянні в попереднім місцем. І, таким чином, весь час зростати.
Людина з психологією бідності не бажає і не вміє (бо ніколи і не пробував) проявляти активність - боїться шукати нову роботу, бо вважає вже заздалегідь, що не впорається, що не підробляє, тому що впевнений, що нічого не вийде і грошей все одно не буде. Людина пасивний, а тому й бідний.
• Всі повинні
Людина з психологією бідняка переконаний, що йому повинні гідно платити. Просто тому, що він якісно виконує свою роботу. І зарплата у нього має бути така, щоб вистачало і на побут, і на відпочинок, і на дітей, і на себе. Забуваючи при цьому, що він сам погодився на роботу з низькою оплатою. І тепер нарікає на скупердяя-шефа.
Людина перекладає відповідальність з себе на інших. Який сенс рухатися, якщо від мене все одно нічого не залежить? Роби - не роби, а результат один - нічого не отримаю.
• Простіше бути економним
Бідняки витрачають сили не на те, щоб привернути, а на те, щоб утримати. Вони витрачають години на відвідування магазинів, порівнюючи ціни і роблячи покупки там, де дешевше. Вони пишуть і ходять в різні інстанції, домагаючись мізерного зниження оплати за комунальні послуги або одноразової соціальної допомоги, якої навряд чи вистачає на один похід у магазин. Замість того, щоб ці ж зусилля ефективно витратити на заробіток або пошук гарної роботи.
Придивіться до себе. Чи є у вас хоч одне з перерахованих якостей? І позбавляйтеся в терміновому порядку, якщо щось схоже виявиться. Пам'ятайте, що ваше життя і ваше благополуччя, тільки у ваших руках!

0 коментарі:

Дописати коментар