Home » » 10 правил з життя геніальних людей

10 правил з життя геніальних людей

1. Не варто працювати допізна.
Не всі великі люди проводили весь свій день за роботою. Наприклад, філософ Мішель Фуко працював тільки з 9 до 15:00. Бетховен працював з сходу сонця і до полудня. Ніхто їх них не висиджував навіть 12 годин. Відомий письменник Том Роббінс займався своєю роботою не більше 3 годин на день.

2. Більше відпочивайте.
Навіть у свої недовгі робочі дні, великі люди дуже часто відволікалися від свого заняття і влаштовували собі перерву. Сократ, наприклад, часом міг просто зупинитися по серед вулиці і не рухатися протягом декількох хвилин. Бетховен, як відомо, щоранку робив невелику пробіжку або просто прогулювався по алеї. Він часто називав таке проведення часу « роботою під час прогулянки».

3. Робіть собі тривалий відпочинок.
Всі великі люди щодня відволікалися на кілька годин від своєї роботи для того, щоб дати своєму мозку трохи відпочити і відновити своє творче рівновагу. Бетховен приймався за роботу ще вдосвіта, але вже в дві - три години дня дозволяв собі розслабитися. Виходить, що кожен день між роботою у нього було 14 годин. Віктор Гюго також писав свої твори тільки вранці, присвячуючи весь день і вечір відпочинку. Черчілль ніколи не брався за роботу ввечері.

4. Зробіть перерву і поїжте.
Перед тим, як сісти за стіл Черчілль навіть приймав ванну і одягав чистий одяг. Для нас простих смертних, обід це швидкий перекус де-небудь на лавочці в парку або прямо в офісі, після якого ми відразу ж поспішаємо зайняти своє робоче місце.

5. Не варто працювати опівдні.
Звичайно, в кожному випадку є свої винятки, проте більшість геніїв ніколи не працювали опівдні. Наприклад , Віктор Гюго любив після ранкової роботи над своїми творами прокотитися на двох'ярусному автобусі по Парижу і поспостерігати за тим , як працюють, можливо, майбутні герої його оповідань.

6. Різноманітіть своє життя.
Дні великих людей були повні несподіванок і дивного різноманітності дій. З цього можна зробити висновок, що, якщо ми хочемо досягти успіху, не варто зациклюватися на дрібницях, потрібно пробувати все і відразу. Навіть похмурий німецький філософ, Іммануель Кант кожен день здійснював денну прогулянку або обідав разом з друзями. Гандхі любив днем гуляти , довго купатися і ходити на масаж . Днем Черчілль фарбував, годував своїх риб , грав у карти і займався справами на своїй фермі Чартуелл. Він завжди стверджував, що нашому мозку потрібен не стільки відпочинок , скільки різноманітність.

7. Не хапайте зірок з неба.
Не намагайтеся розпланувати кожну хвилину свого дня. Намагайтеся працювати вранці або вечорами, а день залишайте для того, щоб розплутати деякі скупчилися завдання і відпочинку. Розпорядок дня повинен бути складений так, щоб спростити собі життя, а не зробити її ще більш складною. Коли людина постійно обмежений якимись тимчасовими рамками, він знаходиться в напрузі і насилу може зосередитися на своєму основному завданню .

8. Знайдіть час для того щоб розслабитися.
Видатні люди не забувають і про розслаблення. Під розслабленням розуміється не просто відпочинок, щоб почитати цікаву книгу або помити посуд. Ні, багато геніїв просто протягом дня відключали свій мозок і ні про що не думали, давали йому так сказати перезавантажитися. Гандхі частенько по кілька хвилин на день дивився вдалину на горизонт. Черчілль любив після сніданку викурити сигару, а Бетховен під час прогулянки бувало заходив в кафе, щоб випити келишок пива. Алан Грінспан зізнається, що днем любить виділяти по кілька годин на роздуми.

9. Рано вставайте.
Правда, на дану тему до цих пір ведуться дискусії. Бо, наприклад, Семюель Джонсон, Черчілль і Ділан Томас ніколи не вставали зі сходом сонця, вони любили поніжитися в своєму ліжку, в той час, як Гандхі, Франклін і Мандела всі вставали дуже рано. Але, незалежно від того, хто були великі люди жайворонки або сови, всі вони періодично давали своїм мізкам відпочинок.

10. Тренуйтеся!
Ел Гор, наприклад, щодня в 3:00 переривав роботу і здійснював невелику пробіжку. Емерсон, Бетховен, Ніцше, Віктор Гюго і Гандхі обов'язково кожен день прогулювалися на свіжому повітрі. Ніцше писав, що під час таких прогулянок він робив замітки в блокноті, з яких потім він створював даний твір. Ранкові прогулянки Мандели стали просто легендарні після одного випадку, коли він запросив дуже наполегливого журналіста, занадто довго домагався у нього інтерв'ю. Зустріч була призначена на 5:00 ранку. Але журналістці вдалося небагато дізнатися у вічно біжить Мандели, під кінець зустрічі вона так сильно захекалася, що не змогла більше задавати питання.